Jak umilić sobie życie?

Chcesz budzić się z dobrym nastrojem i cieszyć się mimo przeciwności losu?

Dziś chcę podzielić się swoimi sposobami na dobry humor.

Oto one:
Zaraz po wstaniu z łóżka otwieram okno -pozwalam by świeże powietrze zagościło w moim domu . Każdego poranka mówię sama do siebie: TO BĘDZIE DOBRY DZIEŃ , CHOĆBY NIE WIEM CO – TO BĘDZIE DOBRY DZIEŃ! To naprawdę pomaga .

Kolejny krok to picie z rana wody z cytryną ,imbirem i pieprzem cayenne. Jest to mój ukochany napój, ponieważ przyśpiesza metabolizm i wspomaga odchudzanie.

Bardzo lubię robić sobie rano i wieczorem gimnastykę . Czasem pobolewa mnie kręgosłup , dlatego lubię rozprostowywać go ćwiczeniami.

Uwielbiam jasne pomieszczenia i zawsze podnoszę rolety to góry. Pozwalam ,by promyki słonka rozjaśniały moje mieszkanie.

Bardzo lubię kwiaty . Sama je sobie kupuje i wkładam do wazonu. Moje ulubione to tulipany. Mam też swoje kwiaty w doniczkach, bardzo lubię je podlewać i patrzeć jak na moich oczach rozkwitają.

Każdego dnia wychodzę na spacer. Kocham chodzić na spacery z moim pieskiem – Gacusiem. Bardzo często wychodzę z nim na wybieg dla psów. Lubię się z nim bawić i patrzeć jak Gacuś biega i się cieszy. Myślę, że posiadanie zwierzęcia sprawia, że czujemy się lepiej. Dajemy zwierzakowi miłość ,a on odwdzięcza się nam tym samym. Dzięki zwierzakom rozwija się w nas wrażliwość.

Każdemu polecam planowanie dnia i wpisywanie motywacyjnych zapisków i przemyśleń. Nad moim łóżkiem wiszą pięknie obramowane cytaty znanych osób. Są to cytaty, które najbardziej mnie motywują i dają pozytywnego kopa do działania.

Bardzo często czytam motywujące książki. Moi najlepsi autorzy to Brian Tracy i Regina Brett. Miło czyta się te książki w uporządkowanym pokoju. Porządek sprawia, że czuje się lepiej.

Warto znaleźć każdego dnia czas dla siebie. Może być to otulenie się kocykiem i popijanie ulubionej kawy lub herbaty, może być to też ciepła kąpiel.

Odkryj swoją pasję. Ja w wolnych chwilach maluje farbami akrylowymi lub rysuje pastelami. Przed świętami Bożego Narodzenia wykonuje własnoręcznie kartki świąteczne i wysyłam je do rodziny i przyjaciół.

Przed Bożym Narodzeniem nastrajam się świątecznie. Ozdabiam swój pokój kolorowymi lampkami. Robię świąteczne stroiki.

Magię świąt odkrywam podczas porannych Rorat. Kocham ten nastrój, gdy w kościele gasną światła, a wierni zapalają lampiony.

Przed świętami robię sobie maratony filmowe i oglądam filmy o świętach Bożego Narodzenia.
Jest dużo możliwości na poprawę nastroju. Może macie jakieś swoje pomysły?

Posted in Bez kategoriiJak umilić sobie życie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *