Co zrobić by się chciało, tak jak się nie chce?

Przed Tobą egzaminy ,a Tobie nie w głowie nauka? Może masz problem z rannym wstawaniem? Nie chce Ci się iść do pracy? Mam nadzieję, że moje rady okażą się pomocne.

Znajdź cel i motywację.

Przede wszystkim działaj z entuzjazmem. Choćby nie wiem co – bądź wdzięczny Bogu, losowi za wszystko. Masz dach nad głową- ciesz się i dziękuj. Pada deszcz – dziękuj. Powietrze po deszczu jest takie piękne. Kto nie uwielbia kropli deszczu uderzających o szybę? Tak żyje się łatwiej. Jeśli masz cel to wiesz dokąd zmierzasz. Nie jesteś wtedy chorągiewką na wietrze, którą można dowolnie sterować. Kieruj się samodyscypliną. W jednej ze swoich książek Brian Tracy napisał, że ,, samodyscyplina to zdolność robienia tego, co trzeba, kiedy trzeba bez względu czy nam się chce, czy nie”. W celu osiągnięcia samodyscypliny najważniejszy jest entuzjazm. Jak znaleźć motywację? Motywacja powinna pochodzić głównie ze środka Ciebie. Jeśli chcesz schudnąć to nie możesz myśleć, że schudnięcie spowoduje, że ludzie zaczną Cię lubić i znajdziesz chłopaka. Odwróćmy to. Zamień muszę, na chce. Chce schudnąć, bo chce być zdrowa oraz mieć satysfakcje ze swojej sylwetki. Motywacją może być też druga osobą, jeśli jej/ jego szczęście to także Twoje szczęście. Moją motywacją jest mój kochany chłopak – Marcin. Dużo dla mnie zrobił. Chcę byśmy byli szczęśliwi dlatego każdego dnia staram się działać. Motywacją mogą być też inne ważne osoby np. Twoje dziecko, rodzice, siostra czy brat.

Co zrobić, by zacząć działać?

Posprzątaj sobie w pokoju.

Tak- posprzątaj w pokoju. Porządek w domu to porządek w głowie. Dużo lepiej żyje się, gdy ma się wszystko poukładane. Zacznij działać od już! Załóżmy, że miałaś wstać o 6.00,a wstałaś o 10.00. Nie załamuj się. Błędów nie popełniają tylko Ci, co nic nie robią. W tej sytuacji weź się do roboty. Nie marudź, że tak późno wstałaś. W końcu uczysz się na błędach. Każdego dnia czegoś się uczymy. Masz się uczyć,  ale wolałabyś obejrzeć film? Podejdź do nauki z entuzjazmem. Pomyśl – jak fajnie, że mogę się uczyć na angielski okresów warunkowych 😊 Dzięki temu będę dobrze dogadywać się z obcokrajowcami. Może obejrzę film anglojęzyczny bez lektora? Z Być może zacznę udzielać korepetycji z angielskiego i uda mi się zarobić troszkę kasy. Przed nauką dokładnie wywietrz pokój w którym będziesz się uczyć. Zrób sobie ciepłą kawę/herbatę /gorącą czekoladę, znajdź sobie wygodną pozycję i do dzieła!

Bądź cierpliwy i wytrwały.

Mogę Ci zapewnić, że prędzej czy później Twoja praca przyniesie efekty. To, co zrobione w pośpiechu i po łebkach nie przyniesie dobrych rezultatów. Najważniejsza jest dobra jakość. Najważniejsze cechy tego, żeby zachciało się chcieć to wytrwałość, cel i motywacja, entuzjazm oraz wdzięczność.

Napiszcie w komentarzach Wasze sposoby na to, żeby się zmotywować do pracy.

Posted in Bez kategoriiCo zrobić by się chciało, tak jak się nie chce?

One thought on “Co zrobić by się chciało, tak jak się nie chce?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *