Droga ,,Ja”- kocham Cię

 

 

Wiele książek o samorozwoju i akceptacji swojego ja pokazało mi ,że często bywam wobec siebie samej okrutna.

Bardzo namacalnie odkryłam to podczas swojego snu. Śniło mi się ,że ktoś powiedział do mnie te słowa: ,,Nigdy nie mów źle o sobie. Szczególnie nie mów o sobie źle innym ,bo jeszcze to podłapią.”

Podam przykład ze swojego życia potwierdzający ,że coś w tym jest.

Nie ukrywam, że dużo ważę .Kiedyś byłam z koleżanką w sklepie . Przymierzając bluzkę, zauważyłam w lustrze swoje odbicie. Nie byłam z siebie zadowolona i odezwałam się do koleżanki: ,,jaka ja jestem gruba -,masakra”. Po tym wszystkim szczupła koleżanka odpowiedziała mi: ,,To po co tyle jesz? ”

Początkowo byłam na nią zła , zastanawiałam się ,czemu tak mi odpowiedziała. Rozmyślałam o tym zdarzeniu przez cały dzień.

Nagle mnie oświeciło. To ja sama dałam jej prawo do poniżania siebie . Kiedy sama siebie nie szanujesz ,to nikt Cię nie uszanuje. Jest to prawda, o której często zapominamy. Zazwyczaj traktujemy innych lepiej niż siebie. Wpatrujemy się w innych ludzi niczym w obrazek ,poniżając przy tym siebie. Dajemy innym prawo zarządzania nami. Zabrzmi to może okrutnie, ale to my jesteśmy temu winni. Inni ludzie nie mają wpływu na naszą reakcję .To my decydujemy co odpowiedzieć w danym momencie i co najważniejsze-o nie przejmowaniu się opinią innych.

Nie chcę tutaj powiedzieć, żebyśmy katowali się za to, co się zdarzyło. Nie obwiniajmy się za to ,że nie obroniliśmy się w odpowiednim czasie. Jeśli kochasz siebie, to nie masz potrzeby porównywania się do innych. Nie oznacza to ,że się wywyższasz . Traktujesz siebie oraz innych z należytym szacunkiem. Jeśli ktoś Cię poniży potrafisz obronić swoją godność w kulturalny sposób ,nie poniżając przy tym innych. Na tym polega inteligencja emocjonalna. To, co inni o Tobie myślą nie zmieni Twojego szacunku do siebie.

Postanowiłam ,że od dziś będę dla siebie dobra. Będę siebie kochać. Przepraszam Cię -droga ,,Ja” za lata krzywd, wyzwisk, którymi Cię obrzucałam. Chce kochać siebie. Nie będę dawać innym decydować za mnie .

Jak często pozwalasz innym decydować za siebie  mimo tego ,że ich decyzje są sprzeczne z Twoimi? Akceptuj i kochaj Twoje własne zdanie, szanując przy tym zdanie innych. Wszyscy jesteśmy różni, ale tak samo ważni. Każdy z nas jest inny. Wobec Boga wszyscy jesteśmy równi. Nasza odmienność i wyjątkowość są wspaniałe. Nie spychaj siebie na boczny tor.

Droga ,,Ja” -kocham Cię, chcę Cię chronić, opiekować się Tobą. Przepraszam ,że Cię krzywdziłam. Kocham Cię, droga ,,Ja”. Ja po prostu kocham siebie i to jest piękne.

Posted in Bez kategoriiDroga ,,Ja”- kocham Cię

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *