Jak umilić sobie życie?

Chcesz budzić się z dobrym nastrojem i cieszyć się mimo przeciwności losu?

Dziś chcę podzielić się swoimi sposobami na dobry humor.

Oto one:
Zaraz po wstaniu z łóżka otwieram okno -pozwalam by świeże powietrze zagościło w moim domu . Każdego poranka mówię sama do siebie: TO BĘDZIE DOBRY DZIEŃ , CHOĆBY NIE WIEM CO – TO BĘDZIE DOBRY DZIEŃ! To naprawdę pomaga .

Kolejny krok to picie z rana wody z cytryną ,imbirem i pieprzem cayenne. Jest to mój ukochany napój, ponieważ przyśpiesza metabolizm i wspomaga odchudzanie.

Bardzo lubię robić sobie rano i wieczorem gimnastykę . Czasem pobolewa mnie kręgosłup , dlatego lubię rozprostowywać go ćwiczeniami.

Uwielbiam jasne pomieszczenia i zawsze podnoszę rolety to góry. Pozwalam ,by promyki słonka rozjaśniały moje mieszkanie.

Bardzo lubię kwiaty . Sama je sobie kupuje i wkładam do wazonu. Moje ulubione to tulipany. Mam też swoje kwiaty w doniczkach, bardzo lubię je podlewać i patrzeć jak na moich oczach rozkwitają.

Każdego dnia wychodzę na spacer. Kocham chodzić na spacery z moim pieskiem – Gacusiem. Bardzo często wychodzę z nim na wybieg dla psów. Lubię się z nim bawić i patrzeć jak Gacuś biega i się cieszy. Myślę, że posiadanie zwierzęcia sprawia, że czujemy się lepiej. Dajemy zwierzakowi miłość ,a on odwdzięcza się nam tym samym. Dzięki zwierzakom rozwija się w nas wrażliwość.

Każdemu polecam planowanie dnia i wpisywanie motywacyjnych zapisków i przemyśleń. Nad moim łóżkiem wiszą pięknie obramowane cytaty znanych osób. Są to cytaty, które najbardziej mnie motywują i dają pozytywnego kopa do działania.

Bardzo często czytam motywujące książki. Moi najlepsi autorzy to Brian Tracy i Regina Brett. Miło czyta się te książki w uporządkowanym pokoju. Porządek sprawia, że czuje się lepiej.

Warto znaleźć każdego dnia czas dla siebie. Może być to otulenie się kocykiem i popijanie ulubionej kawy lub herbaty, może być to też ciepła kąpiel.

Odkryj swoją pasję. Ja w wolnych chwilach maluje farbami akrylowymi lub rysuje pastelami. Przed świętami Bożego Narodzenia wykonuje własnoręcznie kartki świąteczne i wysyłam je do rodziny i przyjaciół.

Przed Bożym Narodzeniem nastrajam się świątecznie. Ozdabiam swój pokój kolorowymi lampkami. Robię świąteczne stroiki.

Magię świąt odkrywam podczas porannych Rorat. Kocham ten nastrój, gdy w kościele gasną światła, a wierni zapalają lampiony.

Przed świętami robię sobie maratony filmowe i oglądam filmy o świętach Bożego Narodzenia.
Jest dużo możliwości na poprawę nastroju. Może macie jakieś swoje pomysły?

Posted in Bez kategoriiJak umilić sobie życie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *