Nigdy nie mów nigdy! Zacznij marzyć i kreować swoją przyszłość.

Nigdy nie jest za późno na marzenia. Zawsze można je realizować.

Niektórzy ludzie wpadają w pułapkę myślenia: ,,jestem za stary”, ,,nie warto mi tego robić”,,, gdybym był młodszy”…

Do niedawna sama się tak nakręcałam- wizja 30 -stki mnie przerażała. Dziś mam 30 lat i myślę ,że moje życie właśnie się zaczyna. Dojrzałość to przywilej ,którego nie wszyscy mogą doświadczyć. Dojrzałość to doświadczenie ,dzięki któremu popełniamy mniej błędów i przeżywamy życie bardziej świadomie.


Marzenia sprawiają ,że zyskujemy motywacje do działania. Prowadzą do celu. Ważne, żeby działać i nie zrażać się potknięciami.

Mój ukochany autor Brian Tracy piszę, że wątpliwości, strach ,niska samoocena, poczucie bycia niezasługującym na szczęście to przepis na porażkę.

Viktor Frankl- Austriak żydowskiego pochodzenia ,psychiatra i psychoterapeuta był więźniem hitlerowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Będąc w tak okropnym miejscu ,prowadził badania psychologiczne nad siłą ducha i wiary ludzkiej. Badał to , dlaczego ludzie w tak nieludzkich warunkach mają wolę życia. Często pocieszał swoich współwięźniów. Z wyników jego badań, które opublikował po II Wojnie Światowej wynika ,że wiara i nadzieja to coś, co trzyma nas przy życiu.

Podobnie dzieje się w szpitalach onkologicznych. Pacjenci ,którzy mają wolę życia i nadzieję szybciej zdrowieją.

Jest to tzw. .zasada przyciągania lub prawo wiary . To , w jaki sposób myślisz wpływa ,na wszystkie sfery Twojego życia. Sposób myślenia wpływa na naszą rzeczywistość. Według Briana Tracy’ego myśli to przyczyny a warunki zewnętrzne, to skutki. To w co wierzysz ,staje się Twoją rzeczywistością. Twój umysł szuka dowodów na spełnienie tego, w co wierzysz. Twoje przekonania decydują o Twoim życiu. Świat staje się taki jaki jesteś Ty. Ignorujesz to, z czym się nie zgadzasz.

Jeśli jesteś wyposażony w taki sposób myślenia jesteś bardziej nastawiony na sukces i spełnienie swoich marzeń. Warto być wytrwałym i mieć jasno ustanowiony cel.

Jeśli w coś wierzysz w coś, to możesz tego dokonać. Pamiętaj ,że drogą do spełnienia marzeń jest wytrwałość ,cel życiowy ,silna wiara w to ,że się uda i pozytywne myślenie.

To, co dzieje się szybko ,bez przemyślenia często źle się kończy. Trzeba mieć dokładny, jasny plan i do niego dążyć.

Nigdy nie jest za późno na spełnianie marzeń. Masz tyle lat na, ile się czujesz.

Posted in Bez kategoriiNigdy nie mów nigdy! Zacznij marzyć i kreować swoją przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *