Super podarunek dla 3latka

Jak wybrać idealny Prezent dla 3 latka np. książki? Nie jest to proste zadanie, zwłaszcza jeśli sami nie mamy dzieci w tym wieku. Dlatego zanim wybierzemy się na zakupy warto zrobić dobry research. Możemy zapytać rodziców, jakimi zabawkami najczęściej bawi się ich pociecha. Jednak najlepszym źródłem informacji jest samo dziecko. Większość przedszkolaków jest w stanie swobodnie się wypowiedzieć. Dlatego dziecko bez problemu powie nam, o jakim prezencie marzy.

Jaki cechy powinna mieć idealna zabawka dla trzylatka?

W tym wieku przedszkolaki mają za sobą już słynny bunt dwulatka. A zatem wchodzą w nowy etap rozwoju. Trzylatki umieją już bawić się w grupie i dzielić się z innymi swoimi rzeczami. Są też w stanie nieco dłużej skupić się na jednej czynności. To bardzo cenne informacje dla osób, które szukają upominku dla trzylatka.

Bardzo dobrze sprawdzą się na przykład klocki różnego rodzaju. W sklepach znajdziemy zestawy klocków dostosowane do tej grupy wiekowej.  Popularnością cieszą się klocki drewniane. Podobnymi bawili się nasi rodzice i dziadkowie. Klocki drewniane mają mnóstwo zalet. Po pierwsze są zdecydowanie bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego niż ich plastikowe odpowiedniki. Drewniane klocki dają mnóstwo możliwości. Najmłodsze dzieci mogą z nich stworzyć wysoką wieżę. Starszaki są w stanie zbudować bardziej skomplikowane budowlane. A zatem drewniane klocki mogą towarzyszyć dziecku przez wiele lat.

Inna świetna zabawka to tablica do rysowania. W sklepach znajdziemy tablice różnego rodzaju. Możemy na nich malować kredą, mazakami bądź specjalnym rysikiem.

Wspólne czytanie dla dużych i małych

Jak wcześniej wspomniano trzylatki są już w stanie skupić przez dłuższą chwilę. A zatem spodoba im się wspólne czytanie książeczek. W księgarniach znajdziemy mnóstwo pozycji dla dzieci w tym wieku. Wierszyki, krótkie bajki czy książki sensoryczne. Zwłaszcza te ostatnie w ostatnich latach cieszą się dużym powodzeniem. Pozwalający na poznawanie świata wszystkimi zmysłami. Co korzystnie wpływa na rozwój malucha.