Top 10 – moja lista najlepszych piosenek Bożonarodzeniowych.

Uwielbiam Boże Narodzenie . Kocham święta ze względu  na przygotowania. Istotą świąt są narodziny Jezusa. Każdego roku miliony ludzi na świecie chce by Jezus narodził się w ich sercach .Boże Narodzenie kojarzy się z choinka, światełkami ,prezentami ,kolędami i piosenkami świątecznymi. Świąteczne piosenki budują tą szczególną magię Bożego Narodzenia. Oto moja lista 10 najlepszych piosenek świątecznych.

10.  The Jackson 5 ( Michael Jackson) -Give Love on Christmas Day

Piosenka wchodzi w skład czwartego albumu zespołu. Zespół wydał swój świąteczny album w 1970 roku. Utwór wykonywał 12 -letni Michael Jackson. Melodia  wpada w ucho. Przesłaniem piosenki  jest to ,że najważniejsza w świętach jest miłość.

9.Judy Garland-Have Yourself a Merry Little Christmas

Piosenka powstała w 1943 roku. Pochodzi z filmu Spotkamy się w St. Louis w ,którym Judy Garland grała główną rolę. Piosenka wydaje się być smutna, ale niesie też nadzieję. Polecam ją tym ,którzy z jakichś powodów spędzają święta samotnie . Piosenka mówi ,że za rok – w przyszłe święta zmartwienia odejdą i wszystko się ułoży.

8.Frank Sinatra /Dean Martin/Vaughna Monroe – Let It Snow!

Utwór stworzył Sammy Cahna i kompozytor Jule Styne w lipcu 1945 roku. Piosenka przewrotnie powstała w czasie gdy panowały upały. Mimo ,że w piosence nie ma akcentów świątecznych to utwór ten niemal każdemu kojarzy się z Bożym Narodzeniem.Utwór kojarzy się z pragnieniem wielu ludzi ,czyli ,,białymi świętami”.

7 .Frank Sinatra -Santa Claus is Comin’ to Town

Piosenkę wydano w 1948 roku jako trzeci studyjny album Franka Sinatry. Mówi ona Świętym Mikołaju na którego czekają dzieci i wielu dorosłych. Któż z nas nie staje się dzieckiem w czasie Bożego Narodzenia? Na tym polega magia świąt.

6. Shakin’ Stevens -Merry Christmas Everyone

Ta  bożonarodzeniowa piosenka   została wydana na singlu w 1985 roku. Utwór opowiada o radości świąt. Rytmiczna melodia i wesołe przesłanie sprawiają ,że chce się jej słuchać

5. John Lennon&Joko Ono- Happy Xmas (War is Over)

Piosenka powstała w 1969 roku przed świętami Bożego Narodzenia. John Lennon i Yoko, manifestowali swój sprzeciw wobec wojny w Wietnamie.

W 11 wielkich miastach na całym świecie rozwieszali billboardy i plakaty, na których widniał napis: „WAR IS OVER! (If You Want It) Happy Christmas from John and Yoko” – „WOJNA SKOŃCZONA! (Jeśli tego chcesz) Wesołych Świąt od Johna i Yoko”.

Na początku utworu Happy Xmas (War Is Over)”  John i Yoko kierują świątrczne życzenia do swoich  dzieci mówiąc „Happy Christmas, Kyoko”, Happy Christmas, Julie”.

4. Glee /Anita Kerr Quartet/ Bobby Helms- Jingle bell Rock

Piosenka powstała w 1957 roku. Opowiada ona o dzwonkach , saniach i zimowej aurze. Miło śpiewa się ja podczas przygotowań do świąt np. w czasie pieczenia świątecznych pierniczków

3. Brenda Lee- Rockin’ Around the Christmas Tree

Ta świąteczna piosenka została wydana w 1958 roku. Napisał ją Johnny Marks a wykonuje Brenda Lee. Piosenka mówi o choince ,  kolędach jemiole pod którą stają zakochani w sobie ludzie. Jej przesłaniem jest radość.

2. Mariah Carey -All I Want For Christmas

Piosenkę napisali Mariah Carey i Walter Afanasieff. Śpiewająca artystka mówi ,że najlepszym prezentem jest ukochany chłopak. Jest dla niego wstanie zrezygnować z innych prezentów od Świętego Mikołaja . Porusza ona ponadczasową kwestie miłości . Często nucę tą piosenkę podczas ubierania choinki czy pieczenia ciast i pierników

1.WHAM ! -Last Christmas

Jest to prawdziwy numer jeden na mojej liście.  Napisał oraz wykonuje ją George Michael. Mogą się z nią utożsamiać wszyscy Ci ,którzy zakończyli trudny związek i znaleźli swoją prawdziwą miłość.

Last Christmas, I gave you my heart
But the very next day you gave it away
This year, to save me from tears
I’ll give it to someone special

Jakie są Wasze ulubione piosenki?

Posted in Bez kategoriiTop 10 – moja lista najlepszych piosenek Bożonarodzeniowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *